B2007

Grupa A
1 Smederevo (SRB)
2 Melitopol (UKR)
3 Fortuna – B (MOL)

Grupa B
1 Fortuna – A (MOL)
2 Danubius Corabia (ROU)
3 Hajduk B (SRB)
4 Palanka SP (SRB)

STANDINGS

GROUP A GP W D L GF GA GD PTS
Fortuna – B (MOL) 2 2 0 0 43 30 13 4
Smederevo (SRB) 2 1 0 1 33 35 -2 2
Melitopol (UKR) 2 0 0 2 25 36 -11 0
GROUP B GP W D L GF GA GD PTS
Fortuna – A (MOL) 3 3 0 0 79 16 63 6
Hajduk B (SRB) 3 2 0 1 21 37 -16 4
Danubius Corabia (ROU) 3 1 0 2 34 43 -9 2
Palanka SP (SRB) 3 0 0 3 23 61 -38 0

DAY 1 – 23.08.2018. Thursday

Vreme Time Teren Court Grupa Group Br. Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
13:00 J. Cvijić A B249 Smederevo (SRB) Fortuna – B (MOL) 18:22 11:12 Grupa
13:30 J. Cvijić B B251 Fortuna – A (MOL) Palanka SP (SRB) 29:3 19:2 Grupa
14:00 J. Cvijić B B252 Danubius Corabia (ROU) Hajduk B (SRB) 4:6 1:3 Grupa
16:00 J. Cvijić A B250 Melitopol (UKR) Smederevo (SRB) 13:15 9:8 Grupa

DAY 2 – 24.08.2018. Friday

Vreme Time Teren Court Grupa Group Br. Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
11:20 J. Cvijić B B255 Danubius Corabia (ROU) Palanka SP (SRB) 21:10 11:8 Grupa
11:45 J. Cvijić B B256 Hajduk B (SRB) Fortuna – A (MOL) 4:23 2:11 Grupa
15:05 J. Cvijić B B257 Palanka SP (SRB) Hajduk B (SRB) 10:11 6:2 Grupa
15:30 J. Cvijić A B258 Fortuna – B (MOL) Melitopol (UKR) 21:12 10:8 Grupa
15:55 J. Cvijić B B259 Fortuna – A (MOL) Danubius Corabia (ROU) 27:9 17:6 Grupa

DAY 3 – 25.08.2018. Saturday

Vreme Time Teren Court Grupa Group Br. Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
11:45 J. Cvijić B261 Fortuna – B (MOL) Palanka SP (SRB) 19:11 10:6 četvrtfinale
12:10 J. Cvijić B263 Melitopol (UKR) Hajduk B (SRB) 17:11 10:5 četvrtfinale
12:35 J. Cvijić B264 Danubius Corabia (ROU) Smederevo (SRB) 10:12 P (10:10) 3:7 četvrtfinale
14:40 J. Cvijić B265 Palanka SP (SRB) Hajduk B (SRB) 4:17 1:5 5. – 7.
15:05 J. Cvijić B266 Hajduk B (SRB) Danubius Corabia (ROU) 0:10 5. – 7.
17:10 J. Cvijić B267 Fortuna – B (MOL) Melitopol (UKR) 27:10 10:8 polufinale
17:35 J. Cvijić B268 Fortuna – A (MOL) Smederevo (SRB) 18:17 11:7 polufinale

DAY 4 – 26.08.2018. Sunday

Vreme Time Teren Court Br. Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
9:00 Hala SD B272 Fortuna – B (MOL) Fortuna – A (MOL) 20:19 6:9 FINALE
9:00 J. Cvijić B271 Melitopol (UKR) Smederevo (SRB) 15:23 9:10 3. mesto
12:30 J. Cvijić B269 Danubius Corabia (ROU) Palanka SP (SRB) 10:0 5. – 7.

Final placement

1 Fortuna – B (MOL)
2 Fortuna – A (MOL)
3 Smederevo (SRB)
4 Melitopol (UKR)
5 Danubius Corabia (ROU)
6 Hajduk B (SRB)
7 Palanka SP (SRB)