B2004

Grupa A
1 DSŠ 3 – Motor (UKR)
2 Dinamo (SRB)
3 Buzet (CRO)
4 Černomorsk (UKR)
5 Banatul (ROM)
6 Mladost OM (SRB)

Grupa B
1 PSG-A (FRA)
2 Melitopol (UKR)
3 Sinđelić (SRB)
4 Albatros (BUL)
5 Slovenj Gradec 2011 (SLO)

Grupa C
1 Grunwald (POL)
2 Doukas (GRE)
3 Vojvodina (SRB)
4 PSG-B (FRA)
5 Odessa region (UKR)

Grupa D
1 Dragunas (LIT)
2 Danubius Corabia (ROM)
3 Karpati (UKR)
4 Mladost 2012 (SRB)
5 Mladi Rudar (CRO)

STANDINGS

GROUP A GP W D L GF GA GD PTS
Dinamo (SRB) 5 4 1 0 60 30 30 9
DSŠ 3 – Motor (UKR) 5 4 0 1 87 52 35 8
Buzet (CRO) 5 3 0 2 66 63 3 6
Černomorsk (UKR) 5 2 1 2 70 57 13 5
Mladost OM (SRB) 5 1 0 4 37 74 -37 2
Banatul (ROM) 5 0 0 5 41 85 -44 0
GROUP B GP W D L GF GA GD PTS
Albatros (BUL) 4 3 0 1 74 57 17 6
Sinđelić (SRB) 4 3 0 1 67 53 14 6
PSG-A (FRA) 4 3 0 1 83 69 14 6
Slovenj Gradec 2011 (SLO) 4 1 0 3 38 59 -21 2
Melitopol (UKR) 4 0 0 4 42 66 -24 0
GROUP C GP W D L GF GA GD PTS
Odessa region (UKR) 4 3 0 1 67 51 16 6
Vojvodina (SRB) 4 3 0 1 82 67 15 6
Grunwald (POL) 4 2 0 2 54 46 8 4
Doukas (GRE) 4 2 0 2 56 58 -2 4
PSG-B (FRA) 4 0 0 4 47 84 -37 0
GROUP D GP W D L GF GA GD PTS
Mladost 2012 (SRB) 4 2 2 0 64 54 10 6
Dragunas (LIT) 4 2 2 0 65 56 9 6
Karpati (UKR) 4 2 1 1 67 63 4 5
Mladi Rudar (CRO) 4 0 2 2 45 58 -13 2
Danubius Corabia (ROM) 4 0 1 3 52 62 -10 1

DAY 1 – 23.08.2018. Thursday

Vreme Time Teren Court Grupa Group Br.Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
8:00 DD B B78 Melitopol (UKR) Slovenj Gradec 2011 (SLO) 9:11 4:5 Grupa
8:00 Kovin A B74 DSŠ 3 – Motor (UKR) Mladost OM (SRB) 18:1 10:0 Grupa
8:40 DD B B79 Sinđelić (SRB) Albatros (BUL) 17:22 7:11 Grupa
8:40 Kovin A B75 Dinamo (SRB) Banatul (ROM) 10:0 Grupa
10:10 DD C B93 Grunwald (POL) PSG-B (FRA) 20:9 10:2 Grupa
10:10 Kovin A B76 Buzet (CRO) Černomorsk (UKR) 14:13 5:7 Grupa
10:40 Dunav B B91 Melitopol (UKR) Sinđelić (SRB) 8:15 4:7 Grupa
10:50 Kovin D B84 Danubius Corabia (ROM) Mladi Rudar (CRO) 13:13 8:7 Grupa
11:30 Kovin D B85 Karpati (UKR) Mladost 2012 (SRB) 16:16 6:5 Grupa
12:20 DD B B90 PSG-A (FRA) Albatros (BUL) 26:25 13:13 Grupa
12:50 Kovin A B86 Mladost OM (SRB) Banatul (ROM) 12:25 4:14 Grupa
13:00 DD C B82 Vojvodina (SRB) PSG-B (FRA) 26:20 15:5 Grupa
13:30 Kovin A B87 DSŠ 3 – Motor (UKR) Černomorsk (UKR) 22:16 10:8 Grupa
14:10 Kovin A B88 Dinamo (SRB) Buzet (CRO) 16:11 7:6 Grupa
14:30 DD C B81 Doukas (GRE) Odessa region (UKR) 15:14 9:6 Grupa
14:50 Kovin D B96 Dragunas (LIT) Mladost 2012 (SRB) 16:16 10:7 Grupa
15:30 Kovin D B97 Danubius Corabia (ROM) Karpati (UKR) 14:19 8:9 Grupa
16:50 DD C B94 Doukas (GRE) Vojvodina (SRB) 14:21 8:11 Grupa

DAY 2 – 24.08.2018. Friday

Vreme Time Teren Court Grupa Group Br.Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
8:00 Kovin A B99 Buzet (CRO) DSŠ 3 – Motor (UKR) 9:17 3:9 Grupa
8:00 Dunav B B103 Albatros (BUL) Slovenj Gradec 2011 (SLO) 10:0 Grupa
8:50 DD D B108 Karpati (UKR) Dragunas (LIT) 16:22 7:9 Grupa
8:40 Kovin A B100 Černomorsk (UKR) Banatul (ROM) 13:8 5:6 Grupa
9:20 Gimnazija A B98 Dinamo (SRB) Mladost OM (SRB) 10:0 Grupa
9:20 Dunav D B109 Mladost 2012 (SRB) Mladi Rudar (CRO) 17:9 8:4 Grupa
10:30 DD B B102 Sinđelić (SRB) PSG-A (FRA) 19:10 8:6 Grupa
13:20 Dunav C B105 Vojvodina (SRB) Grunwald (POL) 17:11 7:4 Grupa
14:40 DD C B106 PSG-B (FRA) Odessa region (UKR) 8:20 3:12 Grupa
14:10 Kovin A B110 Mladost OM (SRB) Černomorsk (UKR) 4:19 2:9 Grupa
14:40 Dunav B B114 Slovenj Gradec 2011 (SLO) Sinđelić (SRB) 13:16 7:9 Grupa
14:50 Kovin A B111 Banatul (ROM) Buzet (CRO) 10:17 4:8 Grupa
15:30 DD B B115 PSG-A (FRA) Melitopol (UKR) 23:11 16:5 Grupa
15:30 Kovin A B112 DSŠ 3 – Motor (UKR) Dinamo (SRB) 10:15 6:8 Grupa
16:00 Dunav D B120 Mladi Rudar (CRO) Karpati (UKR) 11:16 7:8 Grupa
16:40 Dunav D B121 Dragunas (LIT) Danubius Corabia (ROM) 15:12 9:6 Grupa
17:20 Dunav C B118 Grunwald (POL) Doukas (GRE) 13:9 3:4 Grupa
18:00 Dunav C B117 Odessa region (UKR) Vojvodina (SRB) 22:18 11:9 Grupa

DAY 3 – 25.08.2018. Saturday

Vreme Time Teren Court Grupa Group Br. Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
8:00 Kovin C B129 PSG-B (FRA) Doukas (GRE) 10:18 7:12 Grupa
8:40 Kovin C B130 Odessa region (UKR) Grunwald (POL) 11:10 4:4 Grupa
9:20 Kovin D B132 Mladost 2012 (SRB) Danubius Corabia (ROM) 15:13 7:6 Grupa
10:00 Kovin D B133 Mladi Rudar (CRO) Dragunas (LIT) 12:12 7:5 Grupa
10:00 Požarevac A B122 Buzet (CRO) Mladost OM (SRB) 15:7 8:5 Grupa
10:40 Požarevac A B123 Černomorsk (UKR) Dinamo (SRB) 9:9 4:3 Grupa
11:20 Požarevac A B124 Banatul (ROM) DSŠ 3 – Motor (UKR) 11:20 4:10 Grupa
12:00 Požarevac B B126 Albatros (BUL) Melitopol (UKR) 17:14 11:8 Grupa
12:40 Požarevac B B127 Slovenj Gradec 2011 (SLO) PSG-A (FRA) 14:24 9:12 Grupa
12:40 Dunav B137 PSG-B (FRA) Danubius Corabia (ROM) 16:23 10:15 17.-20.
13:20 Dunav B139 Doukas (GRE) Mladi Rudar (CRO) 10:9 7:4 13.-16.
14:00 Dunav B141 Grunwald (POL) Karpati (UKR) 15:7 8:5 9. – 12.
14:40 Dunav B143 Vojvodina (SRB) Dragunas (LIT) 10:0 5. – 8.
15:20 Dunav B140 Buzet (CRO) PSG-A (FRA) 10:12 5:8 9. – 12.
16:00 Dunav B142 DSŠ 3 – Motor (UKR) Sinđelić (SRB) 13:16 4:8 5. – 8.
16:00 Požarevac B136 Mladost OM (SRB) Melitopol (UKR) 0:10 17.-20.
16:40 Požarevac B138 Černomorsk (UKR) Slovenj Gradec 2011 (SLO) 10:11 4:6 13.-16.
18:50 DD B145 Odessa region (UKR) Mladost 2012 (SRB) 12:15 5:9 polufinale
19:30 DD B144 Dinamo (SRB) Albatros (BUL) 14:13 8:5 polufinale

DAY 4 – 26.08.2018. Sunday

Vreme Time Teren Court Br. Ut. Ekipa A Ekipa B RESULT Halftime Faza
8:00 Dunav B148 Mladost OM (SRB) PSG-B (FRA) 0:10 19. mesto
8:40 Dunav B149 Melitopol (UKR) Danubius Corabia (ROM) 13:9 8:5 17. mesto
9:20 Dunav B150 Černomorsk (UKR) Mladi Rudar (CRO) 17:8 9:5 15. mesto
10:40 Kovin B155 Sinđelić (SRB) Vojvodina (SRB) 13:12 5:5 5. mesto
12:10 DD B156 Albatros (BUL) Odessa region (UKR) 15:17 9:8 3. mesto
12:50 Hala SD B157 Dinamo (SRB) Mladost 2012 (SRB) 15:14 6:4 FINALE
14:40 Dunav B151 Slovenj Gradec 2011 (SLO) Doukas (GRE) 0:10 13. mesto
14:40 Gimnazija B153 PSG-A (FRA) Grunwald (POL) 11:8 18:11 9. mesto
15:20 Dunav B152 Buzet (CRO) Karpati (UKR) 10:0 11. mesto
15:20 Gimnazija B154 DSŠ 3 – Motor (UKR) Dragunas (LIT) 10:0 7. mesto

Final placement

1 Dinamo (SRB)
2 Mladost 2012 (SRB)
3 Odessa region (UKR)
4 Albatros (BUL)
5 Sinđelić (SRB)
6 Vojvodina (SRB)
7 DSŠ 3 – Motor (UKR)
8 Dragunas (LIT)
9 PSG-A (FRA)
10 Grunwald (POL)
11 Buzet (CRO)
12 Karpati (UKR)
13 Doukas (GRE)
14 Slovenj Gradec 2011 (SLO)
15 Černomorsk (UKR)
16 Mladi Rudar (CRO)
17 Melitopol (UKR)
18 Danubius Corabia (ROM)
19 PSG-B (FRA)
20 Mladost OM (SRB)
21 Banatul (ROM)